Запис з Viber коронавірус

Поки влада вмовляють вас дотримуватися карантину і лякають вас штрафами, я краще розповім вам, що буде відбуватися в реальності, якщо ви не будете дотримуватися карантину. Можливо, це подіє краще умовлянь і погроз штрафів.

Нагадаю, що карантинні заходи служать для того, щоб уникнути вибухового зростання хворих, при якому кількість людей, одночасно які потребують медичної допомоги, перевищує можливості системи охорони здоров’я надати їм всім допомогу.

Коли таке відбувається, в дію вводяться давним давно певні протоколи реагування на таку ситуацію. Ці протоколи прекрасно знають епідеміологи, лікарі, які вивчали медицину катастроф, а також всі студенти медичних ВНЗ, які відвідували заняття на кафедрах військової медицини.

Найдосвідченіші лікарі звільняються від усіх своїх обов’язків і стають на сортування вступників хворих. Їх завданням стає впорядкувати пацієнтів за ступенем тяжкості — на важких, середньої тяжкості і легких.

Всі інші лікарі займаються лікуванням ТІЛЬКИ хворих середньої тяжкості.

«Легким» даються інструкції з приводу того, як вони можуть допомогти один одному, ніж вони і займаються під наглядом санітарки або найменш досвідченої медсестри.

Тяжкохворі відправляються в палати вмирати. На них не будуть витрачати взагалі ніяких ресурсів. Якщо хтось із них доживе до того моменту, поки нададуть допомогу всім хворим середньої тяжкості, то тоді лікарі і займуться ними. Це виглядає жорстоко, але тільки так можна вилікувати максимально можливу кількість людей. Інакше, поки лікарі будуть возитися з одним «важким», помре кілька хворих середньої тяжкості, а ще з десяток «середніх» перейде в розряд «важких».

Первісна сортування — найскладніша і відповідальна робота, і саме тому на неї виділяють найдосвідченіших лікарів. Лікарі з недостатнім досвідом можуть не впоратися з психологічним тиском і зайняти дорогоцінні ресурси, наприклад, безнадійним дитиною або безнадійної вагітною жінкою. Або ж вони можуть витратити дорогоцінні ресурси на «легких», у яких найбільше сил, і які через це набагато голосніше і активніше вимагають надання допомоги саме їм.

У випадку з коронавірусів, в розряд «важких» будуть визначені люди похилого віку, а також хворі досить серйозними хронічними захворюваннями різного віку. Не дотримавшись карантин, саме ви вироку більшість з них до смерті. Тому що ви або ті, кого ви заразили в інкубаційний період, займуть ті ресурси системи охорони здоров’я, то час лікарів і медсестер, і ті апарати штучної вентиляції легенів, які могли бути витрачені на їх порятунок.

ЩО МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ САМЕ ВИ:

1. Дотримуйтесь карантин і не виходьте з дому, крім як по крайньої необхідності. Інакше, навіть якщо ви перехворієте безсимптомно або дуже легко, ви заразите купу людей, які і перенавантажуватимуть ресурси системи охорони здоров’я.

2. Переконайте своїх літніх родичів і знайомих не виходити на вулицю взагалі і не контактувати взагалі ні з ким (в тому числі і з вами). Нехай сидять вдома і спілкуються з усіма через аудіо та відео дзвінки в меседжерах. Нехай продукти їм приносять кур’єри або сусіди і залишають сумки під дверима. Нехай до них перестануть приходити помічники по господарству. Зрештою, краще пожити деякий час в бардаку, ніж піддавати себе смертельному ризику. Телефонуйте їм кожен день, контролюйте, чи виконують вони ваші вказівки, і повторюйте їм ці правила ( «нікуди не виходити і ні з ким не контактувати очно») знову і знову.

3. Переконайте в тому ж самому ваших літніх сусідів по під’їзду. Дізнайтеся більше з ними телефонами, і, збираючись в магазин, здзвонюєтеся з ними, і питайте, чи потрібно їм, щоб ви купили в магазині щось і для них. Запропонуйте їм дзвонити вам, якщо у них виникне необхідність щось купити.

4. Слідкуйте за гігієною. Мийте руки з милом (двічі) або використовуйте антисептичний гель для рук після кожного контакту з готівкою, кожного відвідування громадського місця (абсолютно необхідного, сподіваюся), не забувайте також і про дезінфекцію телефону, який регулярно контактує і з вашими руками, і з вашим особою.
Пропоную поширити цей текст в місцевих групах, а то до нашого населення не доходить

0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Добавить комментарий